İK-Banner

Ekonomist 40 Yaş Altı 40 CEO Ödülü 2018

ATASAY KAMER’E TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 40 YAŞ ALTI CEO’LARI ÖDÜLÜ

 

Ekonomist Dergisi’nin Türkiye’nin En Başarılı 40 Yaş Altı 40 CEO’su araştırması sonucunda düzenlenen ödül töreninde, ödüllerden birini de Atasay'ın CEO’su Atasay Kamer aldı. The Ritz Carlton İstanbul’un Balo Salonu’nda düzenlenen törenin açılış konuşmaları ise Ekonomist Dergisi Yayın Direktörü Rauf Ateş ile TÜSİAD Başkanı Erol Birecik tarafından yapıldı.

 

Türkiye iş dünyasının saygın yayınlarından Ekonomist dergisinin yürüttüğü Türkiye’nin En Başarılı 40 Yaş Altı 40 CEO’su araştırmasının sonuçlarının açıklanmasından sonra 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü The Ritz Carlton Istanbul’da düzenlenen ödül töreninde en başarılı genç CEO ödülleri sahiplerini buldu.

 

Ödül alan genç yöneticiler arasında, 28 yaşında Atasay CEO’luğu görevini üstlenen ve bugün 31 yaşında olan Atasay Kamer de yer aldı.

 

Ekonomist Dergisi’nin bu alanda yürüttüğü araştırma sonuçları, belirlenen listede bulunan 40 genç CEO'nun 19’unun 35 yaşında olduğunu, yaş ortalamasının 34,7 gibi genç bir nüfusa işaret ettiğini ve 40 ismin 2017 rakamlarıyla yaklaşık 30 milyar TL’lık bir ciroyu yönettiğini ortaya koydu.  

 

Araştırma bulgularına göre, teknolojik gelişmelerin hızı, değişen yaşam tarzları, Y kuşağının farklılaşan ihtiyaçları, kişiselleştirilmiş ürün ve hizmet ihtiyacındaki artış iş dünyasında genç CEO'ların kendilerine daha fazla yer açmalarına kapı aralıyor. Bu etkiyle e-ticaret girişimleri bir yana perakendeden gayrimenkule, tekstilden gıda sektörüne kadar pek çok alanda CEO'luk koltuğunu yeni nesil kuşaklara emanet eden şirketlerin sayısı artıyor.s

Kırmızı Ödülleri 2018

Atasay ‘Tak Sana Yakışanı’ kampanyası ile Kırmızı Ödülleri’nde 4 kategoride ödülü kucakladı

Reklam sektöründe fark yaratan kampanyaları değerlendiren Kırmızı Ödülleri bu yıl 15. kez gerçekleştirildi. Türkiye’nin en köklü markalarından Atasay ‘Tak Sana Yakışanı’ kampanyasıyla büyük ödül olan ‘Kıpkırmızı’ dahil olmak üzere 4 farklı kategoride ödülü kucakladı.

 

Türkiye’nin en köklü markalarından Atasay, en son trendlerin ve gençleşme kavramının peşinden giderek oluşturduğu yeni kimliğini yansıtan “Tak Sana Yakışanı” kampanyası ile bu yıl 15. kez gerçekleştirilen reklam sektörünün en prestijli organizasyonlarından Kırmızı Ödülleri’nde 4 ödül birden aldı.

‘Tak Sana Yakışanı’ kampanyasına büyük ödül; Kıpkırmızı

Genç, anı yakalayan, yüzü geleceğe dönük ‘Tak Sana Yakışanı’ kampanyası ile Atasay, organizasyonun özel ödülü olan “Kıpkırmızı” ödülü, “En İyi Reklam Müziği / Jingle”, kendi kategorisinde “En İyi Online Reklam Filmi”, “En İyi Kampanya” olmak üzere 4 farklı kategoride ödüle layık görüldü.

“Tak Sana Yakışanı” kampanyası daha önce de Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda Moda, Tekstil, Aksesuar dalında Effie ödülünün sahibi olmuştu.

Atasay, sadece özel günlerin değil, her günün markası

Atasay’ın uluslararası lider reklam şirketlerden TBWA ve uluslararası danışmanlık şirketi Landor ile kurguladığı “Tak Sana Yakışanı” kampanyası markayı güncelin, en yeni trendlerin ve gençleşme kavramının peşinden giderek yeni bir kimliğe kavuşturuyor. Sadece özel günlerin değil, her günün markası olmak, yeni nesli heyecanlandırmak hedefiyle kurgulanan kampanya, kadınlara her şeyi “kafaya takmamaları”nı, tek bir kadın prototipi olmadığını, her kadının özel olduğunu anlatarak “tak sana yakışanı” diyor.

Effie Ödül 2018

Atasay ‘Tak Sana Yakışanı’ kampanyasına Effie’den Altın Ödül!

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide Inc. İş birliğiyle düzenlediği 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda Atasay ‘Tak Sana Yakışanı’ kampanyasıyla Moda – Tekstil – Aksesuar kategorisinde Altın Effie ödülünü aldı.

 

Türkiye’nin en köklü markalarından Atasay, genç, anı yakalayan, yüzü geleceğe dönük yeni marka kimliğini yansıtan ‘Tak Sana Yakışanı’ kampanyası ile pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en prestijli organizasyonu Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda Moda – Tekstil – Aksesuar kategorisinde Altın ödüle layık görüldü.

Kamer, “Kadınların ilham aldığı, genç, dinamik bir markayız”

Moda – Tekstil – Aksesuar kategorisinde aldıkları Altın ödüle ilişkin konuşan Atasay CEO’su Atasay Kamer, “Atasay olarak, yeni marka duruşumuzla kadınların ilham aldığı, kadın ruhunu harekete geçiren, genç, dinamik bir marka kimliğini benimsiyoruz. “Tak Sana Yakışanı” reklam filmimizde de çok çeşitli çevrelerden, yaşlardan kendine güvenen, hayatta bir duruşu olan, tavır sahibi, önyargıları ve önlerine çıkan engelleri ‘kafaya takmayan’, kendisine yakışanı ‘takan’ kadınları gördük. Böylece markamız yenilendi, gençleşti. Dünya ile aynı dili konuşan, kadına daha çok dokunan, gençliğin kıpır kıpır ruhunu barındıran, neşeli bir tarzı olan bir moda markası olarak tüketicinin karşısına çıktı. Effie gibi özel bir organziasyonda kampanyamızın ödüllendirilmesi bizim için çok kıymetli, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.” dedi.

Atasay, sadece özel günlerin değil, her günün markası

Atasay’ın uluslararası lider reklam şirketlerden TBWA ve uluslararası danışmanlık şirketi Landor ile kurguladığı “Tak Sana Yakışanı” kampanyası markayı güncelin, en yeni trendlerin ve gençleşme kavramının peşinden giderek yeni bir kimliğe kavuşturuyor. Sadece özel günlerin değil, her günün markası olmak, yeni nesli heyecanlandırmak hedefiyle kurgulanan kampanya, kadınlara her şeyi “kafaya takmamaları”nı, tek bir kadın prototipi olmadığını, her kadının özel olduğunu anlatarak “tak sana yakışanı” diyor.

Effie 2018’de 70 ödül dağıtıldı

Effie 2018’de, yaratıcılıkta sınır tanımayan, etkisi kanıtlanmış reklam ve pazarlama iletişimi kampanyaları yarıştı. 42 ülkede düzenlenen Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağında bu yıl 70 ödül sahipleriyle buluştu. Kazananlar sektörün önde gelen isimleri, akademisyenler ve profesyonel marka yöneticilerinden oluşan 17 kişilik jüri heyeti tarafından 3 gün ve toplamda 37 saat süren değerlendirme sürecinin ardından belirlendi. 

Kariyer Ödülleri 2018


Atasay Timeline

Alfa Ödülleri 2018


Atasay Timeline

The One Awards Ödülleri 2017

Mücevherat Sektörünün En İtibarlı Markası ATASAY!

Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nin dördüncüsü 5 Ocak Cuma günü gerçekleşti.  Mücevherat sektörünün en itibarlı markası Atasay oldu.

Pazarlama sektörünün en önemli dergilerinden olan Marketing Türkiye’nin, Akademetre iş birliğiyle “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırması sonucunda düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” dördüncü kez sahiplerini buldu. 5 Ocak Cuma günü Raffles İstanbul Zorlu Center’da  düzenlenen ödül töreninde Türkiye’nin lider kuyum markası Atasay, mücevherat sektöründe Türkiye’nin en başarılı markası seçildi.

Bu yıl 40’ı aşkın kategori üzerinden değerlendirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nde saha araştırmasıyla toplam 12 ilde bin 200 kişiyle  yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda ilk üçe giren markalar belirlendi. 40’ı aşkın sektörün 2017 yılında itibarını en çok artıran markaları ve bu başarıya ortak olan paydaşları bu muhteşem gecede ödüllerine kavuştu.

Atasay adına ödülü alan Kurumsal İletişim Direktörü Elif Arzu Arıcan, “Yeni yıla böyle değerli bir ödülle başladığımız için çok mutlu ve gururluyuz. Bu ödül başarılı bir takım çalışmasının eseri. Bizi Türkiye’nin en başarılı mücevherat markası haline getiren tüm yöneticilerimize, çalışanlarımıza, bu değerli ödül programını düzenleyerek markaların başarılarını görünür kılan Marketing Türkiye ve Akademetre ekibine, paydaşlarımıza ve tüm Türk halkına Atasay adına çok teşekkür ederim. Biz Atasay olarak, genç, anı yakalayan, yüzü geleceğe dönük yeni marka kimliğimizle önümüzdeki dönemde de en başarılı marka olmaya, yenilikten, değişim ve dönüşümden beslenerek kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.“ dedi.

Perakende Güneşi Ödülü 2016

Genç Kuşağın Yeni Lideri Atasay Kamer

 Perakende sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ve her yıl sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gören “Perakende Güneşi Ödülleri” sahiplerini buldu. Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, genç kuşak firma sahiplerine verilen “Genç Liderler Ödülü”ne layık görüldü.

 

Türkiye’deki en büyük iş dünyası organizasyonu ve uluslararası alanda da sayılı organizasyonlardan biri olan “Perakende Günleri” kapsamında verilen “Perakende Güneşi Ödülleri” sahiplerini buldu. Tüm perakende kategorilerinde, yönettiği kurumun başarısına katkısı ve genel kariyer çizgisi açısından, en başarılı, 25-40 yaş arasındaki, genç kuşak firma sahibi ya da ortağına verilen “Genç Liderler Ödülü”nün bu yılki sahibi Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer oldu.

 

Bu yıl 15. kez düzenlenen “Perakende Günleri” organizasyonu kapsamında, 7 kategoride verilen “Perakende Güneşi Ödülleri”, iş dünyası tarafından saygı duyulan sektör liderlerini ödüllendiriyor. “Perakende Güneşi Ödülleri” kapsamındaki en ilgi çekici ve merak uyandıran kategorilerden biri olan “Genç Liderler Ödülü”, aynı zamanda geleceğin liderlerinin kimler olacağı ve onların öne çıkan özelliklerini de ortaya koyuyor.

 

Bu yıl “Genç Liderler Ödülü”nü alan Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, son dönemin en önemli genç liderleri arasında yer alıyor. CEO’luk görevini üstlenmesinin ilk yılında böylesine önemli bir ödüle layık görülen Atasay Kamer, gelenekten geleceğe taşıdığı liderlik anlayışı ile birçok genç lidere de örnek oluyor.

 

Bayrağı babası Cihan Kamer’den geçtiğimiz ocak ayında devralan Atasay Kamer, Şirkette birçok yenilikçi uygulamayı hayata geçirdi. Yaklaşık 1 yıldır Atasay Mücevherat’ın CEO’luk koltuğunda oturan Atasay Kamer, aldığı ödül sonrasında yaptığı konuşmada duyduğu gurur ve mutluluğu şu şekilde dile getirdi: “Her şeyden önce bana bu ödülü layık gördükleri için organizasyon ve ödül komitesine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu ödül hem şahsımı hem de Atasay Mücevherat olarak şirketimizi onurlandırmıştır. Dedem Atasay Kamer, Atasay’ı kurarak Türkiye kuyum ve mücevherat sektörünün başlangıcında öncülük etmiş bir isim. Babam ise Atasay’ın kurumsallaşmasında, markalaşmasında ve global vizyonunun ilk adımlarının atılmasında büyük rol oynadı. Ben de onlardan aldığım bu bayrağı daha yukarı taşıyarak, Atasay’ı bir ‘Dünya şirketi’ konumuna taşımayı hedefliyorum.”

 

Ödül töreninde sektördeki gelişmeleri yeni kuşak bir yöneticinin gözüyle değerlendiren Atasay Kamer, Y Kuşağı ile birlikte müşteri segmentasyonunun da değişim gösterdiğini söyledi. Kamer sözlerine şöyle devam etti: “Yeni nesil ve onların değişen talep ve beklentileri sektörü de değiştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyor. Eskiden mücevherat dediğimizde sınırları belirli, hedef kitlesi açık ve net, rakipleri rahatlıkla tanımlanabilen bir sektörden bahsediyorduk. Şimdi tüm bunların yeniden şekillendiği bir süreçten geçiyoruz. Artık rekabet sadece sektör oyuncuları ile sınırlı değil. Telefon ya da akıllı saat gibi ürünleri bile içerisine alan “Hediye Ekonomisi” olarak tanımladığımız bir alanda rekabet ediyoruz. Bu nedenle, yeni nesil tüketicinin beklentilerine uygun yeni çözümleri hayata geçirmek durumundayız. Atasay’da da bu vizyon doğrultusunda çalışıyor, sahiplenilmemiş alanlara da yönelerek sektörümüzün lokomotif markası olma misyonumuzu devam ettiriyoruz.”

Lovemarks 2016

Türk mücevherat sektörünün lider kuruluşu Atasay, kendi sektörünün ‘Lovemark’ şirketi oldu. Atasay, Superbrands ve Brand Finance’ın açıkladığı Türkiye’nin en değerli markaları listelerindeki sıralamalarının ardından, mücevherat sektörünün Lovemark’ı olarak tüketici nezdindeki değerini ortaya koydu.

Türk mücevherat sektörünün lider kuruluşu Atasay, 2013 yılında da kendi sektörünün ‘Lovemark’ı (en çok sevilen şirket) seçildi. Atasay bu ünvanı, MediaCat Dergisi’nin, IPSOS işbirliği ile yaptığı “Türkiye’nin Lovemark’ları” araştırmasında kazanan ilk mücevherat markası oldu.

‘Ulaşılabilir Lüks’ kavramının Türkiye mücevherat sektöründeki ilk uygulayıcısı olan Atasay, 2007 yılından beri tek taşın erişilmez algısını yıkmak için yaptığı iletişim ve pazarlama faaliyetleri, düşük gramajlı ürünlerle ürün gamının genişletilmesi, ilk outlet ve fabrika satış mağazası ile dağıtım kanallarının çeşitlendirilmesi, Altıncı Gün uygulaması ve son olarak da Geleneksel Altın Çadır Günleri ile kategorinin büyümesine öncülük ediyor.

Kurulduğu günden beri 110 milyonun üzerinde dünya kadınını takıları ile buluşturan Atasay’ın 2023 yılı vizyonu dünya mücevherat sektörüne yön veren en büyük 10 markadan biri olmak. Bu kapsamda 2023 yılına kadar dünyada ve Türkiye’de toplam 500 mağazaya ulaşmayı hedefleyen Atasay, yurtdışında önce üründe sonra da mağazacılıkta markalaşmayı planlıyor.

AYD Ödülü 2015

Atasay, Aksesuar kategorisinde en beğenilen marka oldu
Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği tarafından her yıl yapılan değerlendirmeye göre Atasay Mücevherat; alışveriş merkezlerinde, aksesuar kategorisinde en beğenilen marka seçildi.


 
Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından,  her yıl alışveriş merkezlerinde en çok beğenilen veya tercih edilen perakende markalarının belirlendiği araştırmada, “Atasay Mücevherat” aksesuar kategorisinde “1 numaralı marka” seçildi.


Sonuçlar, BAREM Araştırma Şirketi işbirliğiyle Türkiye çapında yapılan bir araştırma ile belirleniyor. 1300’ü aşkın tüketiciyle bu yıl ilk kez yüz yüze gerçekleşen görüşmeler sonucunda tespit edilen markalar, 15 ayrı kategoride ödüle layık görülüyor.

                                                
Bu yıl 7’nci kez düzenlenen araştırmanın sonuçlarına göre aksesuar kategorisinde tüketicilerin en beğendiği marka olan Atasay Mücevherat, aldığı ödülle güçlü marka değerini bir kez daha kanıtlamış oldu. 


Zorlu Center’da düzenlenen törende Atasay adına ödülü alan Atasay CEO’su Atasay Kamer, “Doğrudan tüketicilerin beğenisiyle verilen böylesine bir ödülün sahibi olmak bizler için son derece kıymetli. Atasay, uzun yıllardır Alışveriş Merkezleri’nde büyümeye önem vermiş bir marka. Bu anlamda, Alışveriş Merkezleri’ndeki tüketicilerin tercihiyle en çok tercih dilen marka olmamız bizleri gururlandırdı. Tüketicilerin beğenisine her zaman layık olmaya çalışacağız” dedi. 

Superbrands 2015

Atasay Mücevherat, üst üste iki kez sektörünün “Süper Markası” seçildi

Nielsen Araştırma Şirketi tarafından bu yıl 1677 kişi ile yüz yüze yapılan araştırma sonucunda Atasay Mücevherat, dünyada 88 ülkede düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleştirilen Superbrands 2014 listesinde 2012 yılında da olduğu gibi kuyum sektöründe yer alan tek marka oldu.

Türk mücevherat sektörünün lider kuruluşu Atasay, gıdadan finansal hizmetlere, temizlik ve kişisel bakım ürünlerinden teknoloji ürünlerine, hizmet sektöründen iletişime kadar birçok sektörde yılın en iyi markalarına verilen Superbrands 2014 ödülüne layık görüldü. Dünyada 88 ülkede düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleştirilen Superbrands Marka Ödülleri 2014 listesinde, kuyum sektöründe yer alan tek marka Atasay Mücevherat oldu. Şirketin büyüklüğünün yanı sıra teknolojisi, yatırımları, markalaşmaya yaptığı yatırım, marka devamlılığı ve sosyal sorumluk projelerine katkıları gibi konular dikkate alınarak belirlenen Superbrands ödüllerinin, iki yıl önce gerçekleşen 2012 listesinde de Atasay Mücevherat kendi sektöründe tek ödül alan marka seçilmişti.

Grand Hyatt Otel’de gerçekleşen ödül töreninde, Atasay adına ödülü alan Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, iki yıl üst üste aynı ödülü almanın verdiği gurur ve mutluluktan bahsetti. Kamer “Türkiye’nin en köklü mücevher perakende zincirlerinden birisi olarak, bu ödülü bize layık gören değerli jüri üyelerine ve müşterilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Süper Markalar oluşturmada sektörümüz  açısından ilham verici organizasyonlardan biri olarak kabul edilen ve markalaşmanın gelişimine büyük katkı sağlayan bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen başta Super Brand ekibine ve Nielsen ekibine olmak üzere herkese ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu ödülü tüm ekip arkadaşlarım adına almış olmaktan ayrıca mutluluk ve gurur duyuyorum.  Tüketicinin zihninde yer alan Atasay imajında herkesin çok büyük emeği var. Tüketicilerle kurduğumuz bağ, iletişimden her bir ürüne, Atasay çatısı altındaki tüm mağazalarımızdan merkezdeki her bir arkadaşımızın emekleri, engin çabası ile örülü” diyerek ekip arkadaşlarına da teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Superbrands 2014

Nielsen Araştırma Şirketi tarafından bu yıl 1677 kişi ile yüz yüze yapılan araştırma sonucunda Atasay Mücevherat, dünyada 88 ülkede düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleştirilen Superbrands 2014 listesinde 2012 yılında da olduğu gibi kuyum sektöründe yer alan tek marka oldu.

Türk mücevherat sektörünün lider kuruluşu Atasay, gıdadan finansal hizmetlere, temizlik ve kişisel bakım ürünlerinden teknoloji ürünlerine, hizmet sektöründen iletişime kadar birçok sektörde yılın en iyi markalarına verilen Superbrands 2014 ödülüne layık görüldü. Dünyada 88 ülkede düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleştirilen Superbrands Marka Ödülleri 2014 listesinde, kuyum sektöründe yer alan tek marka Atasay Mücevherat oldu. Şirketin büyüklüğünün yanı sıra teknolojisi, yatırımları, markalaşmaya yaptığı yatırım, marka devamlılığı ve sosyal sorumluk projelerine katkıları gibi konular dikkate alınarak belirlenen Superbrands ödüllerinin, iki yıl önce gerçekleşen 2012 listesinde de Atasay Mücevherat kendi sektöründe tek ödül alan marka seçilmişti.

Grand Hyatt Otel’de gerçekleşen ödül töreninde, Atasay adına ödülü alan Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, iki yıl üst üste aynı ödülü almanın verdiği gurur ve mutluluktan bahsetti. Kamer “Türkiye’nin en köklü mücevher perakende zincirlerinden birisi olarak, bu ödülü bize layık gören değerli jüri üyelerine ve müşterilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Süper Markalar oluşturmada sektörümüz açısından ilham verici organizasyonlardan biri olarak kabul edilen ve markalaşmanın gelişimine büyük katkı sağlayan bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen başta Super Brand ekibine ve Nielsen ekibine olmak üzere herkese ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu ödülü tüm ekip arkadaşlarım adına almış olmaktan ayrıca mutluluk ve gurur duyuyorum. Tüketicinin zihninde yer alan Atasay imajında herkesin çok büyük emeği var. Tüketicilerle kurduğumuz bağ, iletişimden her bir ürüne, Atasay çatısı altındaki tüm mağazalarımızdan merkezdeki her bir arkadaşımızın emekleri, engin çabası ile örülü” diyerek ekip arkadaşlarına da teşekkür etmeyi ihmal etmedi

Mediacat Lovemarks 2013


Atasay Timeline

Perakende Güneşi 2011

Perakende Günleri kapsamında bu yıl 11'ncisi verilen “Perakende Güneşi 2011 Ödülleri" düzenlenen bir törenle sahiplerine teslim edildi. 11 ayrı kategoride toplam 13 firmanın ödüle değer görüldüğü Perakende Güneşi 2011 Ödüllerinde, kuyum sektörünün öncü markası Atasay “En Beğenilen Perakende Kuruluşu Ödülü”ne layık görüldü.

 

Atasay, En Beğenilen Perakende Kuruluşu

 

Perakende sektörü tarafından ilgiyle takip edilen ve perakendenin Oscarları olarak nitelendirilen “Perakende Güneşi 2011 Ödülleri” sahiplerine teslim edildi. 20 Ekim Perşembe günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve bu yıl 11 özel kategoriden oluşan ödüllerde, kuyum sektörünün lider markası Atasay, “En Beğenilen Perakende Kuruluşu Ödülü”ne değer görüldü.

 

Nielsen Araştırma Kuruluşu tarafından Türk tüketicileri ile yapılan araştırma sonuçlarına göre, kuyum sektöründe “En Beğenilen Perakende Kuruluşu” seçilen Atasay’ın ödülünü, Atasay Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkan Cihan Kamer teslim aldı.

 

“Cihan Kamer: Bu Ödülü 75. yıl armağanı olarak kabul ediyoruz.”

Perakende Güneşi 2011 Ödülleri’nde konuşan Atasay Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, müşterilerin Atasay’a duyduğu memnuniyetin bir göstergesi olan bu ödülü,  müşterilerinin 75’inci yılı armağanı olarak kabul ettiklerini söyledi.

 

Müşterilerinin güven ve memnuniyetini inşa etmenin ve bu kadar uzun süre koruyabilmenin hiç kolay olmadığını belirten Kamer “Atasay’ın hazinesi sadece altınla değil, aynı zamanda 75 yıllık bilgi ve deneyim ile yüklü. Bu deneyim bize müşterilerimizin beklenti ve istekleri konusunda yol gösteriyor.  Atasay’da dünyadaki gelişmeleri, modayı, trendleri takip eden çok değerli bir ekibimiz var. Ekibimizin verdiği geri bildirimler ve Atasay’ın bilgi ve birikimlerini harmanlayarak tasarım ve koleksiyonlarımızı hazırlıyoruz. Çağın gerektirdiği, dünyada geçerli olan tüm pazarlama tekniklerini uyguluyoruz” dedi.

 

Dünyadaki ekonomik konjonktürle birlikte rekabetin yoğunlaştığı bir dönemde müşteri odaklılığın öneminin her geçen gün arttığına dikkat çeken Kamer sözlerini şöyle sürdürdü: “Atasay olarak, biz her zaman müşterilerimizi üretim ve pazarlama faaliyetlerinin odak noktasında tuttuk. Müşterilerimiz için değer yaratacak çözümler geliştirmeye çalıştık. Her yaşam biçimine, her bütçeye uygun çözümler sunarak, müşterilerimizin hayallerini kurduğu takıları ulaştırdık. Böylelikle müşterilerimizin doğumlarından itibaren yaşamlarının her dönemindeki kutlamalara tanıklık ettik ve etmeye devam ediyoruz. ... Bunu sağlamak için arı gibi çalıştık. Hep daha iyiyi, daha farklı nasıl yapabiliriz, teknolojiden nasıl faydalanabiliriz diye baktık. . Bu anlamda inovasyonu hep odağımızda tuttuk.

 

Müşterilerimiz de 75 yıl boyunca Atasay markasına hep güvendi. Bundan sonraki dönemde de bizleri ve hepsinden önemlisi müşterilerimizi heyecanlandıran çalışmalar ilgi odağımızda olmaya devam edecek.”

 

Yenilikçi ve tasarımıyla fark yaratan marka

Perakende Güneşi 2011 Ödülleri kapsamında, sektörünün önde gelen isimlerinin yer aldığı juri üyeleri tarafından değerlendirilen aday firmalar, ödül töreni öncesinde AMPD, AYD BMD, ECR, MOSEDER, MTD ve TPF derneklerine iletildi. Dernekler bu isimler için sektörden ve üyelerden görüş ve öneriler alarak her bir kategori için 3 adayı jüriye sundu. Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri bu aday isimleri değerlendirerek kısa listeyi oluşturdu.

 

En Beğenilen Perakende Kuruluşu Ödülü ise, diğer ödül kategorilerinden farklı olarak, Nielsen tarafından gerçekleştirilen tüketici araştırması sonuçlarına göre verildi. 

AYD Ödülü 2018

Atasay’a Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD)’den

En Beğenilen Mücevher Markası Ödülü

Atasay, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve Akademetre işbirliği ile 10’uncusu gerçekleşen “Türkiye’nin 1 numaralı Markaları” ödül töreninde, “En Beğenilen Mücevher Kategorisi”nde birinci seçildi. Mücevher modasını özgün tarzıyla yorumlayan Atasay, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD)’nin Akademetre ortaklığıyla gerçekleştirdiği araştırmada, aynı kategoride ödüle layık görüldü.

IDC CIO Ödülü 2019

IDC Türkiye’nin düzenledği CIO ödülleri’nde “En iyi İnovasyon Projesi” ödülü Atasay Mobil uygulamamızın oldu. Kazandığımız ödüllere bir yenisini daha eklediğimiz için gururluyuz!

Alfa Ödülü 2019

En iyi müşteri deneyimini yaratan markaların ödüllendirildiği “A.L.F.A Award’da” mücevherat kategorisinde” “En İyi Tüketici Markası”ödülü Atasay’ın oldu.